Zapraszam Cię do Świątecznego Stołu Pajacyka!

www

Z pewnością większość z Was słyszała choć jeden raz o programie Polskiej Akcji Humanitarnej jaką jest Pajacyk. Działa on już od przeszło siedemnastu lat. Całkiem sporo, prawda? Tym bardziej, że ma on niezwykle ważne zadanie do spełnienia. Jego celem jest pomoc głodnym dzieciom. Pajacyk finansuje posiłki w szkołach, placówkach środowiskowych, jak też zapewnia dostęp do żywności w miejscach, gdzie jej brakuje,np. w rejonach świata objętych wojnami, czy skrajnym ubóstwem. W ubiegłym roku szkolnym dzięki wsparciu Pajacyka z obiadów w szkolnych stołówkach mogło skorzystać 1 782 dzieci, co łącznie dało 328 899 posiłków. Od roku 1998 do 2014 dzieci tych było 62 495.

 

PLAKAT_2015_czysty

 

Dzisiaj chciałabym zaprosić Was w imieniu Polskiej Akcji Humanitarnej, ale równiez i swoim do Świątecznego Stołu Pajacyka, czyli jednodniowej akcji charytatywnej, która odbywać się będzie 5 grudnia 2015r. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych, restauracji, kawiarni, pubów przekażą 10% dziennego obrotu na rzecz dożywiania dzieci. Oznacza to, że wybierając się w tą konkretną sobotę do knajpy, być może Waszej ulubionej, z Waszymi najlepszymi przyjaciólmi u boku, czy może rodziną- możecie nie tylko przyjemnie i smacznie spedzić czas, ale również mieć pewność, że 10% od Waszego rachunku zostanie odliczone przez kelnera i trafi do Pajacyka. W ubiegłym roku udział w akcji wzięło 487 lokali, dzięki czemu została zebrana kwota 79 850zł., która z kolei przełożyła się na ponad 19 tysięcy posiłków dla dzieciaków! 

Zachęcam do zapoznania się z mapą lokali gastronomicznych, które biorą udział w akcji, jak również zerknięcia na listę i sprawdzenia, czy Wasza ulubiona restauracja już się na niej znajduje. Jeśli nie możecie jej znaleźć a chcecie by tak się stało, dajcie znać właścicielowi- zaproście go do Świątecznego Stołu Pajacyka. Macie na to czas jeszcze dziś- do pólnocy 25.11.2015r.  Sama akcja zaś odbywa się tylko jednego dnia- jest to 5 grudnia, pamiętajcie!

Przede wszystkim jednak nie zapominajcie o tym, że na głód niestety najbardziej narażoną grupą są dzieci i to my dorośli jesteśmy współodpowiedzialni za rozwiązanie tego problemu. Niestety, dzieci które są niedożywione, czy głodne rozwijają sie wolniej od swoich rówieśników. Brakuje im chęci do zabawy, ale i nauki- są osłabione i narażone na choroby. Aż 66mln. uczniów na całym świecie chodzi do szkoły głodnych, zaś 1 na 6 dzieci w krajach rowijających się ma niedowagę. To zdecydowanie zbyt duże liczby. Takich dzieci nie powinno być w ogóle!

 

fb_cover_ssp_zapros