Śniadanie z pary tajemnicą dnia lekkiego.

PB150299.1

         Wielbicielką jajecznic,omletów,jajek w ogóle nigdy nie byłam. Chyba dopiero ostatnia wizyta u cioci na wsi i jej podarunek z chwilą mojego odjazdu- wielka micha świeżych jaj prosto od kury, mnie przekonała. Zajadaliśmy się nimi na wszystkie sposoby. Oczywiście, wiejskie jajko zawsze będzie wiejskim, a miejskie tzn.hipermarketowe wytworem dziwacznym, które do pięt nie dorasta temu pierwszemu. Dlatego też kiedy micha jaj od cioci się skończyła, apetyt na prawdziwe pozostał, a w zasięgu ręki wiadomo-tylko „hipermarciaki”.Czasem jednak dam się skusić,tak jak dzisiaj np.,bo nie ma to jak jajko na parze ugotowane- lekkie w smaku i lekkie w ogóle :)

                                                            

      Podobno pierwsi jeśli chodzi o parowanie jajek byli 
     Chińczycy. Nie wiem, czy robią to do dzisiaj, myślę że
      tak :) W każdym razie podobno robili coś bardziej w stylu
     omletu- najpierw rozmącali jajko. Ja tym razem delikatnie
      je przemieszałam, więc jest bardziej jeajecznicowo :)

                  JAJECZNICA Z PARY Z OLIWKAMI I KASZKA KUKURYDZIANA      

  • Jajko- 2 wbijam na uformowany przeze mnie wcześniej „talerzyk” z foli aluminiowej.Zawsze robię tak żeby miał podwójne dno a boki nie były za wysokie żeby się szybciej uparowało. Nie solę! 
  • Oliwki zielone- ja miałam akurat z papryczką, myślę że dodałam ok.6 przekrojonych na połówki zaraz po tym jak ułożyłam jajko w parowarze. Słony smak oliwek powoduje to,że nie trzeba solić jajek.


           Jajka są uparowane, zatem bez tłuszczu. Nie dodałam soli,bo słone są oliwki. Mają bardzo delikatny smak. Dla mnie w ogóle to taka mała przyjemność kiedy mogę widelczykiem wyjadać sobie to oliwkowe jajko z tej foli,nie wiem czemu,ale to lubię :)

  • Kaszka kukurydziana-ok.2 łyżek. Gotujemy wg.uznania, czyli np.wg instrukcji,albo na parze :). Ja solę i pieprzę po wierzchu. Tym razem pieprz kolorowy.

              Kalorie:

  • Jajko- 1= 95 kcal
  • Oliwki zielone z papryką- 1 oliwka= 3,2 kcal
  • Kaszka kukurydziana:100g(1 porcja)=342 kcal
  • świetne śniadanie.

  • Lekkie, szybkie i oczywiście smaczne- polecam :)