Sałatka Tysiąca Wysp Kotanyi- testowanko :)

IMG_3551.1.1

    I kolejna porcja przypraw jakie otrzymałam do przetestowania od firmy Kotanyi. W skład paczuszki, którą  otrzymałam wchodzą przyprawy w stu procentach naturalne, co bardzo sobie cenię. Mamy dwie sałatki, jedna Ziołowa, o której pisałam —>TUTAJ, druga to Tysiąca Wysp- nasza dzisiejsza faworytka. Pojawiły się też Liść laurowy,Papryka ostra mielona, Chili jalapeno, którego używałam np.  przy okazji tych piekielnych kawałków kurczaka, Pieprz ziołowy- mieszanka przypraw oraz Przyprawa do Żeberek z miodem, Pieczonego Kurczaka i Secrets of the orient Cairo Shoarma.

    Na pierwszy ogień jak już wspomniałam poszła Sałatka Tysiąca Wysp. Po pierwsze miałam ochotę na porównanie jej z Sałatką Ziołową, po drugie na sprawdzenie jak jej smak ma się do tych mi już znanych, a po trzecie chciałam sprawdzić jak smakuje przyrządzona wg. wskazówek, które widnieją na opakowaniu. Otóż producent zaleca nam, aby zawartość torebeczki wymieszać z 300ml. kefiru. Osobiście tego typu, „saszetkowe” sałatki zawsze przyrządzałam z jogurtem,olejem, czy majonezem. Pierwszy raz spotkałam się, by użyć do tego celu kefiru… Nie sprzeczałam się jednak z instrukcją i zabrałam do roboty a nie było jej wiele!

       SAŁATKA TYSIĄCA WYSP  KOTANYI Z MIXEM SAŁAT 

 • Sałata lodowa- kilka liści
 • Sałata salanova zielona i ciemna- po kilka listków
 • Sałata rzymska mini zielona i ciemna- po kilka listków
 • Pomidorki cherry- ok.5 sztuk
 • Marchewka- 1/2
 • Papryka żółta- 1/4 małej
 • Sałatka Tysiąca Wysp Kotanyi- 1
 • Kefir 0%- 300ml
     Zaczynamy od sosu Sałatki Kotanyi. Należy przygotować ją wg. instrukcji na opakowaniu. Sałaty myjemy i w razie konieczności rwiemy na mniejsze części. Paprykę kroimy w paski. Pomidorki jedynie myjemy. Żeby uzyskać paski z marchewki używamy w tym celu obieraka. Gotowy mix sałat z warzywami polewamy gotowym sosem tuż przed podaniem.
     Sos Sałatka Tysiąca Wysp posmakował mi bardziej od Ziołowej. Gdyby tak dodać jeszcze odrobinę majonezu…W wersji z odtłuszczonym kefirem jest jednak jak najbardziej w porządku. Jedyny minusik to kwestia konsystencji. Sos jest rzadki, więc w zasadzie od razu opada na dno. Mojej sałaty w każdym razie nie musiałam już dodatkowo wzbogacać smakowo. Po Sałatkę Tysiąca Wysp na pewno jeszcze kiedyś siegnę, lekko słodkawa i konkretna w smaku. choć nie jest identyczna jak te znane mi choćby z wiodącej sieci fast food’ów. Nie może być, bo należy pamiętać, że firma Kotanyi nie  faszeruje swoich wyrobów dziwnymi ulepszaczo-wspomagaczami. Dla mnie to istotne.
Kaloryczność
Sałata lodowa:100g=16 kcal; 1liść=2,4 kcal
Sałata rzymska mini:100g=17 kcal
Kefir 0%:100g=32 kcal
Pomidorki cherry:100g=15 kcal
Papryka żółta:100g=27 kcal
Marchewka:100g=27 kcal- 1 mała marchew
 • whiness

  Też lubię przyprawy tej firmy. :) Pyszna sałatka.