Jak szybko zrobiłam PIEKIELNY MIKOŁAJKOWY UPOMINEK.Słodki a bez cukru :)

243bedb66b0f677333b5e6c6ab7cccda_v2

    Jakiś czas temu w jednej z  nie najgłupszych gazet przeczytałam pewną poradę,która dotyczyła dawania prezentów.Dokładnie poruszano tam kwestię-CO ZROBIĆ JAK ZAPOMNIELIŚMY (UPSSS…) O PREZENCIE,ALBO O KIMŚ,CO SIĘ ZAWSZE ZDARZYĆ MOŻE? Jaka była odpowiedź? Moim zdaniem bardzo trafna-lepiej iść z najmniej trafionym upominkiem,aniżeli z pustymi rękoma. W dzisiejszych czasach nie mamy chyba jeszcze tak najgorzej-sklepy 24h/na dobę, stacje benzynowe-jedziesz obdarowywać i kupujesz prezent po drodze :) Oczywiście można spróbować przy odrobinie szczęścia i resztkach czasu wolnego wykonać na ostatnią chwilę upominek własnymi rękoma. Ja tym razem wybrałam właśnie tę opcję.Czas wykonania to jakieś 15min. Szacuję,że mniej więcej tyle co podjechanie na parking całodobowego hipermarketu,wygrzebanie się z samochodu,koszyk,wybranie tego co nas interesuje itd. :) Zatem,DO DZIEŁA! :)

      PIEKIELNA MIKOŁAJKOWA CZEKOLADA Z SUSZONYMI BANANAMI 
        * Bez cukru

        Czekolada jest bardzo ostra i taka właśnie być miała-gust i smak obdarowywanej przeze mnie osoby :)

 •   Czekolada gorzka bez cukru ( firmy Wawel)- 1 tabliczka,tj.80gr.Rozpuszczamy w kąpieli wodnej,albo w mikrofalówce.
 •   Kakao z obniżoną zawartością tłuszczu- 1 łyżka.Dodajemy do rozpuszczonej czekolady i dobrze mieszamy.
 • Cynamon-1/4 łyżeczki.wsypujemy do rozpuszczonej czekolady. Nie jest to konieczne,ale dodaje takiego świątecznego klimatu :)
 •   Suszone banany,bananowe chipsy- dodałam połowę pudełka,w którym trzymam swoje SUSZONE BANANY,tj.po wiejskim serku 500gr. :) Banany pokruszyłam.Wsypałam do rozpuszczonej czekolady i wymieszałam dobrze.Kilka przykleiłam na wierzch.
 • Papryczka chilli świeża- 1/4 długości pokrojona w cienkie plasterki,które przykleiłam tylko na wierzchu mojej czekolady.Pestki wyrzuciłam,bo i tak już jest baaaardzo ostro :) Oczywiście jeśli ktoś preferuje mniej ostro to trzeba nakleić tylko kilka plasterków w widocznym miejscu a żeby ładnie się prezentowała.

              Całą masę wylewamy na papier do pieczenia i od razu najlepiej w takiej niekoślawej formie,tylko takiej,która w miarę będzie przypominała jakiś kwadrato-prostokąt.Oczywiście wiadomo,że boki nie będą równiutkie chociażby przez wypełnienie masy bananami,ale dzięki uformowaniu w jedną zcaloną bryłę nie będzie nam nic z naszej czekolady odpadało.
              Czekamy chwilkę i przyklejamy na wierzch banany a potem plasterki chilli.Kiedy czekolada ostygnie wkładamy ją do lodówki żeby całkiem zastygła.

             Po wyjęciu z lodówki pakujemy w celofan,który przewiązujemy tasiemką. Do środka możemy jeszcze włożyć kilka papryczek,albo chipsów bananowych. Nic prostszego! Zakładamy worek na plecy,czerwoną czapkę na głowę i biegniemy ze spóźnionym upominkiem ;)

                                             Przepis dodaję do akcji „SŁODKI UPOMINEK”

                                                                Słodki upominek                             Kaloryczność:

 • Czekolada bez cukru Wawel „Lekka”:100g=575 kcal
 • Kakao z niską zawartością tłuszczu :100g=237 kcal
 • Banan suszony:100g=358 kcal
 • Cynamon:100g= 247 kcal
 • co tu powiedzieć, super pomysł :) i wykonanie

 • Bardzo dziękuję :)