Aplikacje mobilne a fundusze osobiste,czyli warsztaty Microsoft

WP_20150520_001.11

Finanse osobiste a konkretnie umiejętność, a raczej jej brak dość często spedzają nam sen z powiek. Osobiście jestem osobą, która akurat nad tą sferą życia jako tako panuje. Och, oczywiście poza małymi incydentami nieposkromionego przymusu zakupu kolejnej pary butów, które jak wiemy po prostu sie nie liczą! Kto jednak nie chciałby mieć więcej kasy aniżeli ma i to właściwie nie robiąc nic, no kto?

Żeby poprawić swoje umiejętności oraz możliwości działania w tejże sferze życia, skorzystałam z otrzymanego zaproszenia przez Microsoft Mobile Devices and Services i wybrałam się na warsztaty z prowadzenia finansów osobistych. Spotkanie odbyło sie w jednej z warszawskich restauracji w niezwykle kameralnym gronie, a poprowadził je Robert Bernatowicz- dziennikarz i ekonomista.

 

WP_20150520_005.11

 

 

Warsztaty miały na celu zaprezentować nam, jak również być dla nas źródłem praktycznych porad z zakresu zarządzania domowym budżetem za pomocą smatfona i aplikacji mobilnych. Dla mnie temat okazł się być niezwykle ciekawym i inspirującym. Osobiście jestem fonoholiczką uzależnioną od internetu, która jak sie okazało- nie do końca potrafi wykorzystać potencjał swojejego smartfona. Korzystam co prawda na co dzień z wielu aplikacji, ale żadna z nich nie ma nic wspólnego z planowaniem wydatków. I co więcej, takich udogodnień w swoim telefonie mogę znaleźć naprawdę wiele. Nie ważne, czy będę miała ochotę grać na giełdzie, czy wykupić sobie podróż dookoła świata, czy po prostu pójść do sklepu na przeciwko po drobne zakupy- aplikacje są w stanie pomóc zaplanować wszelkie wydatki od tych największych po te najmniejsze. Wskazuja nam najczęstsze błędy, które popełniamy wydając pieniądze, pomagają znaleźć lepsze rozwiązania i wyjścia z opresji.

Jeżli tylko zaczniemy się przekonywać do tego typu rozwiązań jakimi są aplikacje, które mogą ułatwić nam funkcjonowanie w dzisiejszym świecie, może nasze życie stanie się prostsze. Ja gwarancji nie daję, ale myślę że warto spróbować. Na warsztatach nie zabawiłam zbyt długo, gdyż musiałam wracać do pracy. Jednak Robert Bernatowicz podczas spotkania zrobił przegląd aplikacji w śród których znalazłam kilka takich, które z pewnością wykorzystam w swoim życiu. Microsoft oferuje szeroką pulę darmowych aplikacji z zakresu finansów osobistych, wśród których można znaleźć takie, które tak jak mi- pomogą stworzyć listę zakupów i wydać dzięki temu tylko zaplanowane pieniądze. Poza tym nie jedną, która pomoże w obliczeniu kosztów zuzycia paliwa, wskaże gdzie najlepiej zatankować auto, jak również takie, które pomogą na swój sposób uniknąć…mandatów!

Warto poszperać, zerknąć na listę z aplikacjami i spróbowac zacząć wcielać je w życie, bo te z których korzystamy na codzień najczęściej- związane z portalami społecznościowymi, raczej nie zaopiekują sie naszym domowym budżetem. Warsztaty zakończył wspólny lunch. Niestety, ta część mnie całkowicie ominęła, gdyż jak juz wspomniałam- musiałam wracać.

 

 

WP_20150520_011.11

 

mic1